Uchodźcy zdominowali kampanię w Polsce. To pomoże w mobilizacji elektoratu PO?

Uchodźcy w Chorwacji
Uchodźcy w Chorwacji PAP / ANTONIO BAT
22 września 2015

Sprawa uchodźców stała się głównym tematem kampanii wyborczej w Polsce - ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Zdaniem gazety, może to pomóc w mobilizacji elektoratu Platformy Obywatelskiej.

Warszawski korespondent "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że na ostatnim odcinku kampanii Prawo i Sprawiedliwość postawiło na sprawę uchodźców. "Jarosław Kaczyński maluje apokaliptyczną wizję zislamizowanej Polski wieszcząc powstanie stref szariatu w polskich miastach. Premier Ewa Kopacz odpowiada mu jednak zaskakująco zdecydowanie" - czytamy w artykule.

Według autora, Platforma Obywatelska zrozumiała, że sprawa uchodźców może zmobilizować jej zmęczonych wyborców, którzy ostatnio odmówili partii posłuszeństwa. Kwestia uchodźców przywraca bowiem wyraźny podział na Polskę europejsko-liberalną i narodowo-konserwatywną.

Polska słowna wojna domowa, która w ostatnich latach straciła nieco żaru, znowu się toczy. Opinia publiczna w Polsce dawno nie była tak podzielona - czytamy we "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.