Chaos i amatorszczyzna - takie zarzuty PiS kieruje pod adresem rzecznika rządu. Wczoraj, goszcząc w jednej z komercyjnych stacji radiowych Cezary Tomczyk zapowiedział, że Polska jest przygotowana na każdą liczbę uchodźców i "weźmie na klatę" wszystkie decyzje w tej sprawie.

Rzecznik sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek powiedział na konferencji prasowej, że ta wypowiedź osłabia naszą pozycję negocjacyjną przed szczytem w Brukseli 23 września."To pokazuje chaos i destabilizację, to jest po prostu amatorszczyzna" - podkreślił Mastalerek.

Rzecznik sztabu PiS wskazywał, że w Brukseli i innych europejskich stolicach politycy z pewnością śledzą nasze media, więc mają już rozeznanie na temat polskiego stanowiska w sprawie uchodźców. "Ten rząd pokazał, że nie jest już w stanie prowadzić skutecznej polityki i udowadnia to każdego dnia" - zakończył Mastalerek.

Tomczyk mówił też, że 12 tysięcy uchodźców, których ma przyjąć Polska, to "sprawiedliwy podział". Nie chciał jednak potwierdzić, czy nasz kraj zaakceptuje tą liczbę.