Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło spotkała się z akredytowanymi w Warszawie ambasadorami. Doszło do tego na wniosek Klubu Ambasadorów Polskojęzycznych, jednak byli też dyplomaci spoza tego grona.

Uczestniczący w spotkaniu poseł PiS, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Witold Waszczykowski powiedział IAR, że ambasadorzy chcieli poznać plany w polityce wewnętrznej, zagranicznej i społecznej ewentualnego rządu Beaty Szydło. Padły pytania między innymi o podatki, dziedziny przemysłu, które rząd chciałby rozwijać, programy zatrudnienia, o perspektywy rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i kwestię imigrantów.

Spotkanie trwało dwie godziny. Organizatorem był węgierski ambasador - tegoroczny prezes Klubu Ambasadorów Polskojęzycznych. Spośród ponad 20 ambasadorów w spotkaniu uczestniczyli między innymi: szef korpusu dyplomatycznego w Polsce abp Celestino Migliore, ambasadorzy Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Białorusi, Czech, Słowacji, Litwy i Izraela.