Debata ma dotyczyć przyszłości inwestycji, planowanych m.in. w Radomiu przez Airbus Helicopters. Parlamentarzysta startuje w wyborach do Sejmu z radomskiej listy Platformy Obywatelskiej.

Kojarzony do niedawna z PiS-em Dorn, deklaruje, że będzie walczył o radomskie sprawy. Jedną z nich jest budowa fabryki, w której produkowane mają być elementy do wszystkich typów śmigłowców, które ma w swojej ofercie Airbus Helicopters. Wcześniej jednak musi dojść do podpisania kontraktu na zakup 50 śmigłowców Caracal.

Dorn chce, by politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy negują wybór MON, odpowiedzieli radomianom na pytanie czy popierają inwestycję Airbusa i rozwój regionu, czy są "przeciw".

Poseł przypomniał też swoje związki z miastem sprzed prawie 40- tu lat. Po radomskim proteście w czerwcu w 76 roku przyjeżdżał na procesy zatrzymanych demonstrantów jako obserwator z ramienia Komitetu Obrony Robotników.

Wśród 18 kandydatów jest Marek Wikiński, który należał do Sojuszu Lewicy Demokratyczne. Tłumaczył dzisiaj dlaczego zmienił "klubowe barwy".

Jego zdaniem koalicja SLD z Twoim Ruchem jest nie do zaakceptowania. Poglądy i postawa Janusza Palikota sprawiły, że postanowił złożyć legitymację partyjną.

Dziękował też premier Ewie Kopacz za możliwość startu z listy Platformy Obywatelskiej.

Kandydat PO do Senatu, były prezydent Radomia-Wojciech Gęsiak, będzie się musiał zmierzyć z Adamem Bielanem, reprezentującym PiS.