Premier opowiada bajki, że jesteśmy bezpieczni. Muzułmanie to zagrożenie terrorystyczne i wzrost liczby gwałtów - mówi w RMF Zbigniew Ziobro
Reklama

„Koordynator służb specjalnych i szef ABW opowiadają bujdy. Jeżeli szef Izraela nie jest w stanie zweryfikować uchodźców, to premier Kopacz też nie jest. Opowiada bajki Polakom, że jesteśmy bezpieczni” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski, pytany o przyjmowanie uchodźców. „Premier Izraela mówi, że nie przyjmie żadnego uchodźcy, bo jest tam wielu terrorystów, których jego kraj nie jest w stanie rozróżnić od zwykłych uchodźców” - komentuje.

Ziobro dodaje, że „wśród tych, którzy dopuszczają się w Szwecji gwałtu, 80 proc. to są wyznawcy islamu z tego regionu świata, który chcą nam zafundować niektórzy liberałowie i lewacy”. Pytany o to, czy zgodziłby się na przyjęcie 12 tys. uchodźców odpowiada: „Nie, dyskutowałbym na temat liczby”. Zdaniem gościa RMF FM Polska "w sensie symbolicznym" powinna wziąć udział w przyjmowaniu uchodźców, ale powinna stawiać warunki i przyjmować tylko chrześcijan. Dlaczego? „Z szacunku dla tych ludzi” - odpowiada Zbigniew Ziobro. „Przecież chcemy stworzyć najlepsze warunki, a takie są w krajach, w których są duże społeczności islamskie” - komentuje polityk.