Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek zapewnia, że umowa z koalicjantami w sprawie list wyborczych będzie dotrzymana. W październikowych wyborach do Sejmu i Senatu z list PiS startują też kandydaci Solidarnej Polski, Polski Razem i Prawicy Rzeczypospolitej. Po czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS okazało się jednak, że zabrakło miejsca dla Pawła Kowala z Polski Razem i Andrzeja Dery z Solidarnej Polski.

Według Elżbiety Witek, finał rozmów z liderami sojuszniczych partii jest pozytywny i listy będą ustalone wspólnie. "Prawo i Sprawiedliwość na pewno dotrzymuje umowy" - powiedziała rzeczniczka i dodała, że koalicja może funkcjonować bez tych dwóch nazwisk. Jak wyjaśniła, chodzi o to, żeby listy pracowały na siebie i na rzecz tego, żeby wygrać wybory.
Elżbieta Witek poinformowała, że listy kandydatów będą prezentowane stopniowo, w tym tygodniu i w następnym.

Ponieważ na listach jest ponad tysiąc nazwisk, rzeczniczka zamierza przedstawić w tym tygodniu pierwsze "piątki" w najważniejszych okręgach.

Listy wyborcze muszą być zarejestrowane w PKW do 15 września. Lider PiS Jarosław Kaczyński wystartuje z pierwszego miejsca w Warszawie, a liderzy Solidarnej Polski i Polski Razem,,Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - z ostatnich miejsc w Kielcach i Krakowie.