Pierwszego dnia po odejściu z urzędu Bronisław Komorowski komentuje słowa Andrzeja Dudy. Według Komorowskiego, orędzie, które wczoraj wygłosił nowy prezydent, zawierało dużo elementów kampanijnych.

Komorowski mówił w TVP INFO, że pierwsze wystąpienie prezydenta powinno być przedstawieniem strategii urzędu prezydenckiego, a Andrzej Duda skupił się na kwestiach związanych z kampanią wyborczą.

Na pytanie o wczorajsze zachowanie posłów PO, którzy buczeli w trakcie orędzia prezydenta, Bronisław Komorowski zwrócił uwagę na deklaracje Andrzeja Dudy o wspólnym działaniu ponad podziałami.

Reklama

- To nie może być tak, że jak się sprawuje władze, to jest się zwolennikiem współpracy, jak jest się w opozycji, jest się niesamowicie brutalnym, siejącym nienawiść i lekceważenie w stosunku do państwa polskiego. Więc jest to pytanie o wiarygodność, sądzę, że tej wiarygodności nie będzie i trudno się będzie dziwić tym, którzy w to będą powątpiewali - mówił były prezydent.

Wczoraj w trakcie gdy prezydent mówił o potrzebie poprawy poziomu życia rodzin i kwestii niedożywienia wśród dzieci, w ławach koalicji posłowie zaczęli głośno komentować słowa Andrzeja Dudy i buczeć.