Podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie prezydent Andrzej Duda przejął zwierzchnictwo nad polską armią.

Prezydent Andrzej Duda deklaruje współpracę z resortem obrony w sprawie modernizacji armii. Podczas wystąpienia na placu Piłsudskiego w Warszawie nowy Zwierzchnik Sił Zbrojnych mówił do żołnierzy, że obowiązkiem władz jest unowocześnianie armii i uzbrajanie jej w najdoskonalszą broń.

"Musimy mieć silną armię, która będzie mogła skutecznie brobnić ojczyzny" - mówił Andrzej Duda. Jak zaznaczył, dobrze, że Polska jest członkiem NATO. Prezydent, zwracając się do szefa MON Tomasza Siemoniaka, zapewnił, że będzie współpracował z jego resortem w zakresie modernizacji sił zbrojnych:. "Będziemy dyskutowali, będziemy rozmawiali, będziemy omawiali też to, co zostało zrobione i jakie są plany. Jestem przekonany, że polska armia zostanie uzbrojona w zgodzie i szybko, chociaż nakłady trzeba będzie poczynić duże. Ale Polska jest tego warta i Polska tego wymaga" - podkreślał Andrzej Duda.

Po zakończeniu uroczystości na Placu Piłsudskiego prezydent podszedł do zgromadzonych sympatyków. Obecnie, przechodząc i witając się z rodakami, zmierza przed Pałac Prezydencki.