Prezydent odznaczył kilkanaście osób zasłużonych dla państwa i społeczeństwa. Bronisław Komorowski wręczył ordery ludziom kultury, politykom i ekonomistom.

Prezydent podziękował też wszystkim za wysiłek i działania na rzecz naszego kraju, "biorąc część odpowiedzialności za państwo". Jednym z odznaczonych został Piotr Fronczewski, który z zaskoczeniem przyjął Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Aktor podkreślał, że informacja o przyznaniu odznaczenia była wielką i miłą niespodzianką. Zarazem Fronczewski tłumaczył, że stara się robić to co potrafi, jednak nie jest to łatwe ponieważ jest przepełniony wątpliwościami i ten order również "leży na półce" jego wątpliwości.
Również Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został dyrektor Muzeum Wojska Polskiego profesor Zbigniew Wawer. Historyk zapewniał, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie. Zarazem tłumaczył, że postanowił pokazać poza granicami naszego kraju polski wysiłek zbrojny na przestrzeni wieków, by świat wiedział, że Polacy brali udział nie tylko w II wojnie światowej.
Prezydent przyznał odznaczenia w sumie 36 osobom, między innymi: biznesmenowi Zbigniewowi Niemczyckiemu i przewodniczącemu Krajowej Rady Prokuratorów Edwardowi Zalewskiemu