Porozumienie z Grecją daje Europie chwilę wytchnienia - ocenia na swoich stronach internetowych niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Komentator magazynu ostrzega jednak, że nie wiadomo czy Grecy wprowadzą w życie reformy do których się zobowiązali.

Jak czytamy, osiągnięte nad ranem porozumienie jest błogosławieństwem dla Europy. Grexit byłby bowiem katastrofą zarówno dla Wspólnoty jak i dla samej Grecji. Obie strony zapewniły sobie chwilę oddechu. Komentator gazety dodaje jednak, że nie ma pewności, iż porozumienie da to, co przewiduje.

Grecy w przeszłości wielokrotnie składali obietnice, których potem nie dotrzymywali. Autor tekstu podkreśla, że Europa nadal jest w kryzysie, a kompromis z Brukseli tego nie zmienia. Co więcej, poprzez przeciągający się spór Wspólnocie wyrządzone zostały poważne szkody. Grecja wyszydzała resztę Europy i mocno nadwyrężyła swój wizerunek. Z kolei Niemcy, poprzez swoją oszczędnościową retorykę, nastawiły przeciwko sobie pół kontynentu - czytamy na stronach internetowych "Spiegla".

Reklama