W Brukseli trwają rozmowy na temat ewentualnego przedłużenia programu pomocowego i kolejnej pożyczki dla Aten w wysokości ponad 7 miliardów euro. Dotychczasowe negocjacje nie przyniosły rezultatów, gdyż Grecja nie chce zaakceptować reform, jakich wymagają wierzyciele.
Prezydent Hollande wyraził jednak nadzieję, że w końcu dojdzie do kompromisu. „Porozumienie jest możliwe i jest konieczne” - powiedział Hollande. „Gdy chodzi o Grecję, o Europę, o strefę euro - trzeba wiedzieć, kiedy zakończyć negocjacje” - dodał francuski prezydent.
Grecja nie chce się zgodzić na zmiany w systemie emerytalnym i na szybsze podnoszenie wieku emerytalnego. Rozbieżności dotyczą też podatków. Ateny stawiają z kolei żądania nie do zaakceptowania przez kredytodawców - dotyczące umorzenia części długu. Jeśli porozumienie władz w Atenach z pożyczkodawcami nie zostanie osiągnięte do końca miesiąca, Grecja będzie musiała ogłosić niewypłacalność.