To albo atak hakerów, albo potężna awaria systemu komputerowego Departamentu Stanu USA. Amerykańskie ambasady i konsulaty na całym świecie od tygodnia nie wydają wiz.
Przez to tysiące ludzi zostało uziemionych. Mimo spełnienia wszystkich formalnych wymogów - nie mogą polecieć do Stanów Zjednoczonych. Jak dowiedziała się Trójka, w samej Warszawie problem dotyczy około 600 osób, a ich termin wylotu jest zagrożony. "Jest problem ze spływaniem wniosków do ambasad i konsulatów, do końca tego tygodnia powinni to naprawić" - mówi Marta Złęczycka z jednego z biur pośrednictwa wizowego.
Ambasady zapewniają, że robią co mogą, by problem usunąć. Wszystko jednak w rękach informatyków Departamentu Stanu w Waszyngtonie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu