Partia Demokratyczna - demokraci.pl zwiera szyki przed jesiennymi wyborami. Lider ugrupowania zapowiada wystawienie list wyborczych i program, który będzie alternatywą dla wyborców niezadowolonych z obecnej sytuacji na scenie politycznej.

- Chcemy zaproponować Polakom głęboką zmianę, a innym partiom politycznym dyskusję o przyszłości naszego kraju - zapowiedział przewodniczący demokratów, Andrzej Celiński.

Chce zmusić do poważnej debaty o przyszłości Polski przede wszystkim inne komitety wyborcze.

Partia zamierza też w trakcie kampanii rozpocząć debatę o ordynacji wyborczej oraz o układaniu list z kandydatami. Lider demokratów zapowiada, że na listach jego ugrupowania nie będzie tak zwanych jedynek, a nazwiska będą ułożone alfabetycznie. Obecnie politycy skupiają się bowiem - jego zdaniem - na rywalizacji o miejsce na liście wyborczej, a nie na pracy na rzecz państwa i wyborców.

Partia Demokratyczna - demokraci.pl zorganizowała w tej sprawie specjalną konferencję. Referaty o przyszłości Polski i zmianach, jakie powinny zajść w naszym kraju w ciągu najbliższych lat, wygłosili między innymi: były premier Włodzimierz Cimoszewicz, były poseł SLD Ryszard Kalisz, były szef MSZ Adam Rotfeld oraz znana prawniczka i feministka, profesor Monika Płatek.

Dyskusję moderował były szef MON Janusz Onyszkiewicz.