Bliższą współprace pomiędzy państwami przewidują dokumenty podpisane w Warszawie. Uroczystość zorganizowano w czasie wizyty w Polsce emirackiego wiceprezydenta i jednocześnie władcy Dubaju szejka Mohammeda bin Rashida Al-Maktouma.

Szejk Dubaju to jedna z najważniejszych postaci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W czasie rozmów z prezydentem Bronisławem Komorowskim przedstawiciele obu krajów podpisali memoranda o współpracy w innowacji i przedsiębiorczości, w rolnictwie oraz w szkolnictwie wyższym, a także umowę o współpracy w turystyce.

To ostatnie porozumienie to m.in. efekt coraz większej liczby polskich turystów, odwiedzających Emiraty. Strona polska ma nadzieję, że dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu Warszawy z Dubajem do Polski będzie też przyjeżdżać coraz więcej Emiratczyków. Wkrótce też współpracę mają rozpocząć uniwersytety Sharjah w Dubaju i Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Szejk Dubaju w czasie wizyty w Polsce ma też spotkać się z prezydentem-elektem Andrzejem Dudą. Wiceprezydent Emiratów złożył także wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Mohammed bin Rashid Al-Maktoum to najwyższy rangą emiracki polityk od czasu, gdy w 1989 roku Polska i Emiraty nawiązały stosunki dyplomatyczne.