Doradca Prezydenta Komorowskiego wyjaśnił ostatnie działania polityka.

- Nie przestraszyliśmy się. Prezydent wydał dyspozycję sztabowcom, żeby uzgodnić zasady debaty, ale nie było żadnego spotkania na ten temat – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz pytany o debatę proponowaną przez Pawła Kukiza.

- Wszystko, co wiemy na temat debaty, to informacje pana Kukiza zamieszczone na Facebooku i Twitterze. Nie można ustalać prezydenckiej debaty wpisami na Facebooku – ocenia Nałęcz. Zdaniem gościa RMF FM prezydent świetnie czuje się w debatach, bo jest człowiekiem walki.

- Im więcej takich spotkań, tym dla prezydenta lepiej. Ciągle sztab jest gotów do dyskusji i uzgodnienia warunków debaty – mówi Tomasz Nałęcz.

Emerytura po 40 latach pracy?

- To rozwiązania spowoduje silną motywacje, żeby eliminować np. umowy śmieciowe. Prezydent szuka mądrego kompromisu – uważa gość Kontrwywiadu RMF FM.

- Nie będę bronił momentu zgłoszenia projektu - komentuje. Pytany o to, czy reforma emerytalna została uzgodniona z premier Ewą Kopacz odpowiada:

- To nie jest pomysł, o którym by nie wiedziała.

Zgodziła się?

- Tego nie wiem – mówi Nałęcz.

Zdaniem prezydenckiego doradcy emerytura po 40 latach to punkt wyjścia.

- Niedzielną debatą prezydent zatrzymał atak nieprzyjaciela na przedmościu warszawskim, dziś będzie bitwa nadniemeńska – uważa doradca prezydenta.

Zwolennikom Andrzeja Dudy wydawało się, że już jest wszystko pozamiatane – komentuje. Prezydent łamał ustalenia sztabów w pierwszej debacie?

- Są pewne reguły, które się lekko rozpycha. Jestem przekonany, że pan Duda dziś będzie to robił tak samo – ocenia Tomasz Nałęcz.

Więcej informacji na rmf24.pl