Aleksander Kwaśniewski popiera Bronisława Komorowskiego i namawia do głosowania na niego w drugiej turze wyborów. Obaj politycy spotkali się w Belwederze.

Jak mówił Aleksander Kwaśniewski, w drugiej turze wyborów będziemy głosowali albo na doświadczenie i przewidywalność albo na "ryzyko zmiany". Jego zdaniem, w obecnej sytuacji w naszym regionie najważniejsze dla Polski jest doświadczenie, kapitał zaufania i kontakty, jakie zdobył Bronisław Komorowski. Dlatego namawia do głosowania na obecnego prezydenta i sam na niego zagłosuje.

Bronisław Komorowski podziękował byłemu prezydentowi za poparcie i podkreślił, że udziela mu go człowiek doświadczony, który wie, na czym polega prezydentura. Podkreślił, że z Aleksandrem Kwaśniewskim łączą go dobre stosunki, a za największe wyzwanie najbliższych dni uznał przekonanie do głosowania tych, którzy nie poszli do urn w pierwszej turze.
W pierwszej turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski uzyskał o punkt procentowy mniej niż kandydat PiS Andrzej Duda.

Druga tura odbędzie się 24 maja.