Prokuratura Rejonowa w Zakopanem zarzuca 22-letniemu Józefowi C. z Suchego zabójstwo 16-letniego Marcina w sierpniu ubiegłego roku.

Oskarżony spotkał swoją ofiarę na festynie w Zębie, potem zaproponował odwiezienie do domu. Gdy nastolatek usnął wywiózł i tam zabił uderzeniami młotka w głowę.
Zbigniew Lis prokurator rejonowy w Zakopanem informuje w rozmowie z Radiem Kraków że śledztwo się zakończyło i akt oskarżenia lada moment zostanie złożony do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Przesłuchiwany przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył szczegółowe wyjaśnienia, które korespondowały z resztą materiału dowodowego. Nie podał motywów swojego działania - mówił prokurator.

Jednocześnie śledczy zastrzegają, że trudno jest potwierdzać, aby oskarżony Józef C. planował dokonanie innych zbrodni. Na udowodnienie takiej tezy nie ma żadnych argumentów, choć wiadomo że mężczyzna wcześniej odwoził do domów inne osoby, a swoją ofiarę wybrał bez jakiegokolwiek jasnego motywu, pradopodobnie przypadkowo.
Oskarżonemu 22-letniemu Józefowi C. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
W trakcie śledztwa mężczyzna został poddany badaniom psychiatrycznym i obserwacji - biegli nie stwierdzili, aby oskarżony w momencie popełnienia zbrodni był niepoczytalny.