Amerykańskie media o wpadce producenta Barbie.Określenie ''nazistowska Polska'' znalazło się w edukacyjnej grze karcianej wydanej przez amerykański koncern Mattel. Emocje wywołuje jedna z kart.

Można na niej przeczytać, że film Stevena Spielberga ''Lista Schindlera" opowiada o przedsiębiorcy, który uratował około tysiąca Żydów w "Nazi Poland"
O sprawie wspominają amerykańskie media. Agencja Associated Press zaznacza, że nie ma oficjalnego komunikatu firmy Mattel, która wypuściła grę. Tutejsza prasa zwraca również uwagę na stanowczą reakcję naszego rządu. Na profilu firmy na stronie internetowej Facebook nie ma jak na razie żadnej reakcji producenta. Są za to wpisy oburzonych internautów i pytania dlaczego Mattel świadomie wprowadza w błąd ludzi na całym świecie, niektórzy domagają się także przeprosin. Jest również propozycja aby bojkotować zabawki produkowane przez Mattela. Pierwsza w tej sprawie zareagowała nasza ambasada w Waszyngtonie, która wezwała koncern do korekty określenia niezgodnego z prawdą historyczną i godzącego w dobre imię Polski. Wszystko jako pierwsza nagłośniła polonijna gazeta z Nowego Jorku Nowy Dziennik.