SLD inauguruje dziś w Ożarowie Mazowieckim kampanię prezydencką Magdaleny Ogórek (godz.13.00). Jak dotąd kandydatka Sojuszu nie udzieliła żadnego wywiadu, nie zorganizowała też żadnej konferencji prasowej. Ostatnio publicznie wystąpiła 18 stycznia, kiedy to przedstawiła zarys swojego programu.

Dziś podczas konwencji, jak mówi rzecznik jej sztabu Tomasz Kalita, wygłosi autorskie przemówienie, które przygotowała samodzielnie.

Kalita nie zdradza, czy na konwencji głos zabierze szef SLD Leszek Miller. Podkreśla jednak, że istotną rolę odegrają samorządowcy Sojuszu. Przemawiać mają prezydenci miast wybrani z list SLD. W konwencji, według Tomasza Kality, udział wziąć ma około 800 osób, w tym posłowie SLD, sympatycy i goście specjalni.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski mówi, że Magdalena Ogórek chce przedstawić swoją wizję Polski oraz plan swojej prezydentury. "Zobaczymy i usłyszymy osobę, która będzie walczyła o zwycięstwo w tych wyborach. Nie suflera Bronisława Komorowskiego, który będzie mu kibicował, tylko kogoś kto chce zmienić Polskę" - podkreślił Gawkowski. Polityk dodał, że Magdalena Ogórek przedstawi wizję otwartej, ciepłej i aktywnej prezydentury.

Tomasz Kalita podkreśla, że choć Magdalena Ogórek wydaje się być niewidoczna, to prowadzi intensywną kampanię w Internecie. Rzecznik sztabu przypomina, że Ogórek zaapelowała na Facebooku do swoich sympatyków, by przysyłali swoje opinie, które zostaną uwzględnione w trakcie jej kampanii i zrealizowane po wygranych wyborach.

"Polska od nowa" to hasło konwencji inaugurującej kampanię Magdaleny Ogórek.