Kandydat PSL na urząd prezydenta rozpoczyna kampanię wyborczą. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie powiedział, że wyobraża sobie prezydenturę aktywną i opiniotwórczą.

Adam Jarubas podkreślił, że jest najmłodszym wśród kandydatów i jedynym, który wywodzi się z samorządu, pełniąc obecnie funkcję marszałka województwa świętokrzyskiego: "Reprezentuję Polskę lokalną. To daje mi mandat by mówić o sprawach regionalnych, których bardzo często nie widać z perspektywy Warszawy".

Kandydat PSL na urząd prezydenta zapowiada, że niebawem przedstawi szczegółowy program wyborczy: "Będę starał się pokazywać bardziej aktywną formę sprawowania urzędu. Częściej będę korzystał z inicjatywy ustawodawczej. Tam, gdzie sprawy nie będą układały się najlepiej, warto zwoływać Radę Gabinetową".

Adam Jarubas, na co dzień pełniący obowiązki marszałka województwa świętokrzyskiego, zapewnił, że nie zrezygnuje z pełnienia tej funkcji. Kampanię wyborczą planuje prowadzić w trakcie urlopu wypoczynkowego i bezpłatnego. Zapowiedział, że w ciągu tygodnia dwa dni poświęci wyłącznie na pracę w urzędzie.

Szefem kampanii wyborczej PSL jest europoseł Krzysztof Hetman, a na czele zespołu programowego stanął minister Władysław Kosiniak-Kamysz.