Prezydent Bronisław Komorowski udzielił wywiadu w TVN24. Przekonywał m.in., że jego prezydentura była bardziej aktywna niż poprzedników.

Prezydent Komorowski zapytany, czy jest strażnikiem żyrandola, jak zarzuca mu opozycja, przekonywał, że jego prezydentura była bardziej aktywna niż poprzedników. Komorowski wyliczał, że ma na koncie więcej inicjatyw legislacyjnych, wygranych przed TK i podróży: "Jak ktoś chce, to może używać tego rodzaju języka. Tego rodzaju marudzenie polityczne powoduje, że ci politycy rozmijają się nie tylko z prawdą, ale ze zdrowym rozsądkiem i z odczuciami własnych wyborców".

Prezydent zapowiedział również, że nie stanie do żadnej debaty przed pierwszą turą wyborów. Jego zdaniem "nie było takiego zwyczaju, a on zwyczaje szanuje". Zaznaczył również, że przedstawiciele PiS byli wielokrotnie zapraszani do Pałacu Prezydenckiego na konsultacje, ale nigdy na nie nie reagowali. Teraz, zdaniem Komorowskiego, w otoczeniu politycznym Andrzeja Dudy jest "jakieś ADHD", które powoduje, że "ciągle czegoś chcą i o coś apelują".oś chcą i o coś apelują".