Zmiany we władzach Służby Więziennej. Po publikacji "Newsweeka" do dymisji podał się generał Jacek Włodarski. Dziś minister sprawiedliwości wręczył mu dymisję i poinformował o powołaniu następcy.

Nowym szefem więziennictwa zostanie pułkownik Jacek Kitliński, który formalnie rozpocznie swoją prace na tym stanowisku od jutra. Dotychczas pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Jest absolwentem Wydziału Społeczno-Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1993 jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. W przeszłości był między innymi Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Rzeszowie.

Newsweek, że generał Włodarski zgodził się, by kilkudziesięciu więźniów pracowało przy budowie autostrady A2 oraz obwodnicy Żyrardowa. Problem polega na tym, że kontrakt realizowała prywatna firma Bogl a Krysl, która zwróciła się o pomoc więźniów, gdy miała problem z dotrzymaniem terminów. Więźniowie pracowali za darmo, a całą procedurę ich zatrudnienia do pracy przy budowie drogi załatwiono z pominięciem obowiązujących przepisów.

Bogl a Krysl zaprzecza, że zatrudniała więźniów. Sprawę bada prokuratura.