Ministerstwo Sportu z niepokojem przyjęło informacje o akcji CBA w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Czeka jednocześnie na rozliczenie przez PZPS pieniędzy przekazanych przez resort na organizację siatkarskich mistrzostw świata.
Reklama

Rzeczniczka ministerstwa Katarzyna Kochaniak powiedziała, że na rozliczenie 3,5 miliona złotych Związek ma czas do końca listopada.

Przyznała jednocześnie, że minister sportu Andrzej Biernat jest zaniepokojony informacjami o akcji CBA w siatkarskim związku. Szczególnie, że impreza była wielkim sukcesem sportowym. Ma jednak nadzieję, że tak jak w przypadku poprzednich kontroli Biura w Związku, również tutaj wszystko będzie się zgadzać.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie potwierdza, ale też nie zaprzecza informacji o zatrzymaniu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Funkcjonariusze podejrzewają, że doszło do nieprawidłowości w związku z mistrzostwami świata w piłce siatkowej. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński mówi, że trwa kontrola, a w czasie operacji Biuro nie będzie udzielać szczegółowych informacji. Dodał, że sprawa jest rozwojowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Polskim Związku Piłki Siatkowej mogło dojść do korupcji.