O zatrzymaniu prezesa wiem z doniesień medialnych - mówi rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Janusz Uznański potwierdził natomiast, że do siedziby PZPS-u wkroczyli wczoraj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Reklama

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że CBA szukało głównie dokumentów związanych z organizacją w Polsce wrześniowych mistrzostw świata. Związek nie ma jednak informacji w którym dokładnie kierunku prowadzone jest to śledztwo.

Janusz Uznański dodał, że sytuacja jest teraz trudna, jednak przyznana Polsce organizacja Mistrzostw Europy w 2017 roku wydaje się niezagrożona. Chociaż decyzja należeć będzie do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie potwierdza, ale też nie zaprzecza informacji o zatrzymaniu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Funkcjonariusze podejrzewają, że doszło do nieprawidłowości w związku z mistrzostwami świata w piłce siatkowej. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński mówi, że cały czas trwa kontrola. Operacja jest cały czas prowadzona, a w czasie operacji Biuro nie będzie udzielać szczegółowych informacji. Dodał, że sprawa jest rozwojowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Polskim Związku Piłki Siatkowej mogło dojść do korupcji.