Trzymiesięczny areszt dla Aleksandra G. - zdecydował sąd w Krakowie. Były senator i biznesmen z Poznania jest podejrzany o podżeganie do zabójstwa dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary, który przepadł bez śladu 22 lata temu . O tymczasowe aresztowanie wystąpiła prokuratura. Prokurator Piotr Kosmaty powiedział, że swój wniosek argumentował obawą matactwa ze strony podejrzanego.

Podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary mogło mieć związek z artykułem, który przygotowywał dziennikarz. Śledczy zatrzymali dziś biznesmena i byłego senatora Aleksandra G. Zdaniem prokuratury właściciel pierwszej w Polsce sieci kantorów wymiany walut może mieć związek ze śmiercią dziennikarza śledczego z Poznania, który przepadł bez śladu 22 lata temu.

Aleksander G. był twórcą pierwszej w Polsce sieci kantorów wymiany walut. Rok po tym jak uruchomił biznes - zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków. Później był związany ze spółką ART B. Kiedy prokuratura chciała mu przedstawić zarzuty związane z zagarnięciem majątku tej firmy - zasłonił się senatorskim immunitetem.

Po wygaśnięciu mandatu trafił do więzienia. Wyszedł na wolności po 5ciu latach. Jarosław Ziętara pisał o jego interesach. Dziennikarz 22 lat temu zaginął w drodze do pracy. W 1998 roku poznańska prokuratura uznała, że Ziętara został uprowadzony i zamordowany. Rok później śledztwo umorzono, bo nie udało się odnaleźć ciała. Trzy lata temu śledztwo zostało podjęte na nowo przez krakowską prokuraturę.