Prokuratura rejonowa w Warszawie przedstawiła zarzuty dwóm osobom w sprawie nieprawidłowości w IMGW. Poinformował IAR prokurator Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzuty usłyszeli były wiceszef IMGW Łukasz L. oraz prywatny przedsiębiorca Piotr K.

Pracownik instytutu Łukasz L. otrzymał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przywłaszczenia kwoty ponad16 tysięcy złotych na szkodę instytutu. Prywatny przedsiębiorca Piotr K. z kolei usłyszał zarzut poświadczenia nieprawdy w fakturze VAT oraz pomocnictwa Łukaszowi L. w przestępstwie.

Prokurator Przemysław Nowak wyjaśnia, że Łukasz L. przywłaszczył na szkodę instytutu kwotę ponad 16 tysięcy złotych wykorzystując przy tym pomoc prywatnego przedsiębiorcy.

Reklama

Jak informuje prokurator, Łukasz L. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym wyjaśnienia. Prokurator zawnioskował o zastosowania wobec byłego wiceszefa IMGW tymczasowego aresztowania. Piotr K. z kolei przyznał się do zarzucanych mu czynów, został zwolniony, ale prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz kontaktowania się określonymi osobami.
O zatrzymaniu mężczyzn przez ABW Informacyjna Agencja Radiowa informowała już wczoraj. IMGW w oficjalnym oświadczeniu wydanym dzisiaj napisało, że na etapie postępowania przygotowawczego nie będzie zajmowało stanowiska w tej sprawie.