Rzecznik PiS Adam Hofman ocenił ofertę Prawa i Sprawiedliwości dla małych partii prawicowych jako hojną.

Oferta ma być przedstawiona przez prezesa PiS w połowie lipca i doprowadzić do zjednoczenia prawicy pod szyldem tej partii. Celem jest wygranie wyborów parlamentarnych.
Adam Hofman na razie nie chciał ujawnić szczegółów propozycji dla Polski Razem i Solidarnej Polski. Powiedział tylko, że została złożona i jest bardzo poważna oraz hojna, w tym znaczeniu, że obie partie nie przekroczyły w ostatnich wyborach progu wyborczego.

"Jeśli wszyscy wyrzekną się takiego indywidualnego podejścia do polityki, a Polska stanie w centralnym punkcie to rzeczywiście dojdzie do tego porozumienia" - powiedział rzecznik PiS na konferencji w Sejmie.

Dodał, że sprawy z przeszłości muszą zostać odłożone na bok, bo kiedy po aferze podsłuchowej "opadła kurtyna", to okazało się, że jest jeszcze gorzej niż opozycja przypuszczała.
Według PiS, połączenie sił prawicy spowoduje, że głosy małych partii konserwatywnych w wyborach parlamentarnych nie zostaną zmarnowane i wspólna lista zagwarantuje odsunięcie od władzy Donalda Tuska