Do Prokuratury Generalnej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska, złożone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. PiS zarzuca premierowi niedopełnienie obowiązków - dowiedziało się RMF FM.

Z informacji RMF FM wynika, że według polityków PiS, niedopełnienie przez premiera obowiązków miało polegać na zatajeniu informacji - otrzymanej od prezesa NBP, że firma Amber Gold, z którą związany był jego syn - to piramida finansowa. O tym, że informował o tym premiera Marek Belka mówił wprost, podczas nagranej potajemnie rozmowy z szefem MSW.

W rozmowie z RMF FM Marek Belka przyznał, że ostrzegał premiera o tym, że parabank Marcina P. to piramida finansowa. Ja mu po prostu powiedziałem, że jest taka sprawa i że z tego mogą wyniknąć kłopoty - relacjonował. Chyba to były tygodnie przed całą sprawą. Ja nie oczekiwałem zresztą ze strony premiera jakichkolwiek działań. Bo myśmy to, że tak powiem, wszystko monitorowali. Przede wszystkim Komisja Nadzoru Finansowego próbowała tą sprawą potrząsnąć. Niestety, szereg służb państwowych - jakby to powiedzieć - umywało ręce - dodał.