Oczekujemy, że podczas konferencji prasowej premier ogłosi dymisję gabinetu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

PiS oczekuje, że podczas konferencji prasowej premier poinformuje o dymisji gabinetu. "Nagrania pokazują, że rząd permanentnie oszukuje społeczeństwo. I jedyna słuszna reakcja to dymisja rządu" - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na rozmowy na temat powołania rządu technicznego i rozpocznie konsultacje z innymi partiami dotyczące kandydata na nowego premiera.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nagrania "Wprost" pokazują kulisy obecnej władzy, która omija prawo, załatwia interesy rodzinne oraz oszukuje wyborców. Jako przykład podał wypowiedź prezesa Marka Belki, który podczas nagrania twierdzi, że przekazał Donaldowi Tuskowi informacje na temat Amber Gold wiele miesięcy przed wybuchem skandalu. Premier zapewniał, że o sprawie dowiedział się znacznie później.

"Wprost" opublikował nagrania z dwóch spotkań. Podczas jednego z nich rozmawiają minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, prezes NBP Marek Belka oraz jego szef gabinetu Sławomir Cytrycki. Drugie nagranie to spotkanie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem (obecnie we władzach PGNiG) oraz byłym szefem jednostki GROM Dariuszem Zawadką.