- Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska - tak o partii Donalda Tuska mówi w rozmowie z reporterem telewizji Superstacja poseł PiS Bartosz Kownacki. Uważa, że premier chce skupiać wszystkie środowiska, by utrzymać się przy władzy. - Na kongresie PO spotkają się Anna Grodzka i Roman Giertych - mówi Kownacki dziennikarzowi Superstacji.

Telewizja Superstacja pytała posłów o ewentualne transfery do PO, po tym jak Ludwik Dorn powiedział "Rzeczpospolitej", że wyobraża sobie kandydowanie z listy Platformy. Głos zabrał m.in. Bartosz Kownacki, poseł PiS.

- Znając politykę Donalda Tuska, wynik ostatniego głosowania w Sejmie, to on musi teraz kogoś z lewicy przyjąć, żeby nie było zarzutów, że chroni IV RP, więc Anna Grodzka w Platformie Obywatelskiej siedząca obok Donalda Tuska w pierwszym rzędzie, to byłoby coś - powiedział Superstacji.

Według Kownackiego PO to partia, która chce skupiać wszystkie możliwe środowiska, aby utrzymać się przy władzy. - Donald Tusk wystawi autobus na Paradę Równości, a później na Święto Niepodległości pójdzie obok narodowców. Widać, że taką politykę prowadzi. Jest to Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska - powiedział Superstacji poseł PiS.

Parlamentarzysta zdradził też jak wyobraża sobie przyszłe imprezy partyjne PO - Byłoby ciekawe spotkanie na kongresie Platformy Obywatelskiej pana Giertycha z panią Grodzką. Byłoby to coś i jeszcze patronowałby temu pan Biedroń. Byłoby to wielkie wydarzenie szczególnie dla pana Romana Giertycha - powiedział Kownacki reporterowi Superstacji.