Posłanka Anna Grodzka poza klubem parlamentarnym Twojego Ruchu. Poinformowała o tym na Twitterze. Grodzka była jedną z trzech wiceprzewodniczących klubu, mimo iż z partii Janusza Palikota wypisała się pod koniec czerwca, przechodząc do Zielonych.

"Informuję, że nie jestem już członkinią klubu parlamentarnego Twój Ruch - Ruch Palikota" - czytamy w poście zamieszczonym przed północą. W rozszerzeniu tego komunikatu na swoim profilu na Facebooku Grodzka pisze: "Janusz Palikot znalazł kruczek prawny, by wbrew mojej woli usunąć mnie z Klubu. Nie uwzględnił mojego wniosku, aby klub przegłosował czy usunąć mnie czy nie. Moje odejście to znak, że Twój Ruch pozbywa się powoli postępowego skrzydła. Kolejny zwrot? Trudno".

Odejście Grodzkiej oznacza, że reprezentacja partii Janusza Palikota w Sejmie zmniejszyła się do 29 posłów. Twój Ruch ma ich obecnie tylu co Sojusz Lewicy Demokratycznej. Mniej liczny jest jedynie klub Sprawiedliwa Polska.

W ostatnich tygodniach z Twojego Ruchu odeszło kilku posłów. Pod koniec sierpnia do SLD wstąpili Maciej Banaszak i Krzysztof Kłosowski, a grono niezrzeszonych zasilił Jan Cedzyński. Trzy dni później do SLD powrócił Witold Klepacz. Z kolei w czerwcu z Twojego Ruchu odeszli Łukasz Gibała i Andrzej Piątak (niezrzeszeni).

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Ruch Palikota (tak nazywał się Twój Ruch przed zmianą nazwy) wprowadził do Sejmu 40 posłów.