Utrudnienia w Warszawie w związku z Marszem dla Jezusa. Jego uczestnicy przejdą w południe przez główne ulice miasta. Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej.

Organizatorzy imprezy zapowiedzieli przemarsz około 10 tysięcy osób. Spowoduje to trudności w poruszaniu się po wyznaczonej trasie sięgające nawet 4 godzin. Tomasz Kunert ze stołecznego magistratu dodaje, że zmiany w ruchu dotyczyć będą Śródmieścia:

Zebrani zgromadzą się na Placu Piłsudskiego. Następnie przejdą: Królewską, Focha, Moliera, i Senatorską do placu Zamkowego. Traktem Królewskim tłum przejdzie dokładnie przez, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Foksal do placu Trzech Krzyży. Następnie zboczy w kierunku Wiejskiej, Górnośląskiej, Myśliwieckiej aż do Łazienkowskiej. Finał imprezy odbędzie się na Stadionie Miejskim imienia Wojska Polskiego.

Służby miejskie będą otwierać poszczególne ulice wraz z przemieszczającym się tłumem. Na otwarcie części trasy, nie trzeba będzie więc czekać do zakończenia Marszu. To planowane jest na 16:00.

O szczegółowych zmianach na trasie można dowiedzieć się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.