Nie chcę wchodzić w polemikę z Grzegorzem Schetyną. Mamy kampanię wyborczą, jestem w drużynie PO i gramy o jak najlepszy wynik – powiedział Michał Kamiński w rozmowie z Moniką Olejnik. Lider lubelskiej listy PO do europarlamentu.

To odpowiedź na krytykę byłego sekretarza generalnego PO, który powiedział, że nie dałby Kamińskiemu czołowego miejsca na liście wyborczej swojej partii. – Pani redaktor, gdyby pani zaczęła publicznie mówić, że coś jest nie halo z Radiem ZET, to zakładam, że kierownictwo by nie uznałoby tego za dobrą reklamę. Więc zostawmy to, ja nie będę rozwijał tej dyskusji, dzisiaj wszyscy musimy pracować na sukces – mówił Kamiński, w zawoalowany sposób krytykując wypowiedzi Schetyny. – Jestem za świeży w PO, żeby mieć śmiałość wchodzić w polemikę wewnątrz tej partii – dodał.

Monika Olejnik dodała, że krytykowanie Kamińskiego przez Schetynę przypomina jej zachowanie Janusza Palikota, który ostatnio ostro wypowiada się o Aleksandrze Kwaśniewskim. – Jestem onieśmielony tym porównaniem, onieśmielony, ale porównywanie mnie do Kwaśniewskiego absolutnie mnie nie martwi – stwierdził Kamiński.