PiS obawia się fałszerstw wyborczych i chce powołać mężów zaufania w każdej komisji wyborczej. Przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot wierzy w demokrację w Polsce i nie zamierza pójść tym tropem. Jak mówi polityk, jeśli mamy jakieś problemy, to nie z fałszowaniem wyborów a z egzorcyzmami i używaniem polityki bezpieczeństwa przez Tuska do gry partyjnej.

Stefan Niesiołowski z PO przekonuje z kolei, że Jarosław Kaczyński szuka już wytłumaczenia dla swojej ewentualnej porażki wyborczej. "Wygląda na to, że PiS wybory do Parlamentu Europejskiego przegra i to, że je sfałszowano będzie uzasadnieniem" - stwierdził Niesiołowski. Poseł PO dodał, że robienie przed wyborami atmosfery mobilizacji to kolejne "urojenie" Kaczyńskiego, przez które ciągle przegrywa.

Jarosław Kaczyński przekonywał dziś, że należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że tak naprawdę nie wiadomo, gdzie są liczone głosy oddawane w wyborach, bo - jego zdaniem - serwery znajdują się poza PKW.