Bokser Tomasz Adamek został liderem śląskiej listy Solidarnej Polski w eurowyborach. Zdecydował o tym zarząd ugrupowania.

Szef partii Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej przekonywał, że ten "polityczny transfer" pomoże Solidarnej Polsce uzyskać dobry wynik w majowych wyborach. Jak powiedział, to "dobre wyjście do silnego ciosu" w kampanii wyborczej. Ziobro liczy na 10 procent głosów i co najmniej 5 mandatów dla Solidarnej Polski w Parlamencie Europejskim.

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP, Solidarna Polska ma 3 procent zwolenników.

Tomasz Adamek deklaruje, że w Parlamencie Europejskim chce zająć się kwestią rodziny, ale szczegółów swojego planu wyborczego jeszcze nie przedstawił. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odwiedzi Śląsk.

Początkowo liderem Solidarnej Polski na Śląsku miał być Tadeusz Cymański. Ostatecznie obecny eurodeputowany będzie startował z drugiego miejsca.

Tomasz Adamek jest byłym, zawodowym mistrzem w wadze junior ciężkiej i w kategorii półciężkiej. Łącznie stoczył 52 walki bokserskie. Kilka tygodni temu przegrał jednogłośnie na punkty z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem. Była to trzecia porażka Adamka na zawodowym ringu.