Bokser Tomasz Adamek kandydatem Solidarnej Polski w eurowyborach. Nie wiadomo jeszcze, z jakiego okręgu wystartuje. Partia ma o tym zadecydować w niedzielę.

Kandydaturę zachwalał prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jak mówił, to znany sportowiec, który stał się symbolem walki, odwagi i hartu ducha. Dodaje, że Tomasz Adamek wiele razy pokazywał przywiązanie do wartości katolickich. Zdaniem Ziobry - bokser wchodzi do polityki, by służyć wartościom i o to będzie zabiegał w Parlamencie Europejskim.

Tomasz Adamek zapewniał, że postara się sprostać zadaniu, jakie stawia przed nim Solidarna Polska, a konkretnie jej wyborcy. Zamierza skupić się przede wszystkim na obronie życia. Dodał, że wcześniej miał wiele propozycji startu w wyborach, ale był młodszy i chciał toczyć walki ringowe. Dodał, że Solidarna Polska prezentuje takie poglądy, jak on sam.

Tomasz Adamek jest byłym, zawodowym mistrzem w wadze junior ciężkiej i w kategorii półciężkiej. Łącznie stoczył 52 walki bokserskie, w tym 49 wygranych. Kilka tygodni temu przegrał jednogłośnie na punkty z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem. Była to trzecia porażka Adamka na zawodowym ringu.