Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by utrzymać integralność terytorialną Ukrainy. Prezydent USA przyjął w Białym Domu Arsenija Jaceniuka. Po spotkaniu z Obamą ukraiński premier oświadczył, że jego kraj nigdy się nie podda.

Po trwającym prawie godzinę spotkaniu z Arsenijem Jaceniukiem Barack Obama oświadczył, że w tej chwili największym wyzwaniem dla Ukrainy jest utrzymanie integralności i suwerenności.

Jednoznacznie zadeklarował, że USA stoją po stronie Ukrainy i narodu ukraińskiego w zabezpieczeniu integralności terytorialnej kraju.

Obama powtórzył, że rosyjska interwencja na Krymie jest niezgodna z prawem międzynarodowym i wezwał Rosję do zmiany kursu. "Jeśli Moskwa - powiedział - będzie podążać dotychczasową drogą, to społeczność międzynarodowa będzie zmuszona sprawić, by Rosja zapłaciła cenę za łamanie prawa międzynarodowego".

Premier Jaceniuk podziękował Barackowi Obamie za wsparcie i oświadczył, że Ukraińcy walczą o wolność, niepodległość i suwerenność i nigdy się nie poddadzą. Jaceniuk wezwał Rosję do respektowania prawa międzynarodowego i do dialogu z Ukrainą.