W Nalczyku, stolicy rosyjskiej republiki Kabardo-Bałkarii, zatrzymano 5 osób podejrzanych o terroryzm. Jak poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Rosji - wszyscy zatrzymani są członkami międzynarodowej organizacji ekstremistycznej.

Na ślad grupy terrorystów funkcjonariusze rosyjskich służb wpadli już wcześniej. Jednak dopiero gdy zlokalizowali miejsce ich pobytu, zdecydowano o przeprowadzeniu operacji. W jej wyniku nie tylko zatrzymano 5 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną, ale również zabezpieczono: pociski, granaty i ładunki wybuchowe. Jak podała agencja Interfax - w arsenale bandytów były gotowe do użycia bomby domowej produkcji, które zostały już rozbrojone. Wczoraj służby antyterrorystyczne również na Północnym Kaukazie, w Kraju Stawropolskim, zatrzymały trzech mężczyzn podejrzewanych o zamordowanie 6 osób i zamontowanie ładunków wybuchowych w dwóch samochodach.

Kraj Stawropolski i Kabardo-Bałkaria graniczą z Krajem Krasnodarskim, w którym leży Soczi. Rosyjscy eksperci wiążą wzmożoną aktywność band ekstremistów ze zbliżającymi się zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Olimpiada Soczi 2014 rozpocznie się 7 lutego.