Nieporozumienia w rodzinie byłego wiceprezydenta USA Dicka Cheneya. Córki amerykańskiego polityka, z których jedna jest lesbijką, publicznie spierają się o małżeństwa homoseksulane.

Starsza córka wiceprezydenta Cheneya 47-letnia Liz ubiega się o nominację partii republikańskiej w wyborach do senatu w konserwatywnym stanie Wyoming. Gdyby poparła małżeństwa osób tej samej płci, to miałaby niewielkie szanse na zwycięstwo. W wywiadzie dla telewizji Fox News sprzeciwiła się więc tego typu związkom.

"Wierzę w tradycyjną definicję małżeństwa. Kocham swoją siostrę Mary i naszą rodzinę, ale w tej sprawie się nie zgadzamy" - przyznała. Na odpowiedź Mary Cheney nie trzeba było długo czekać. Młodsza córka wiceprezydenta USA napisała na Facebooku, że chodzi o coś więcej niż zwykłą różnicę poglądów.

"Po prostu nie masz racji. Jesteś po niewłaściwej stronie historii" - zwróciła się do siostry 44-letnia Mary Cheney, która w ubiegłym roku poślubiła swoją partnerkę Heather Poe w stanie Maryland. W tej chwili obie kobiety wychowują dwójkę dzieci. Według amerykańskich mediów, Mary i Liz Cheney nie rozmawiają ze sobą od miesięcy. Ich ojciec, były wiceprezydent USA Dick Cheney popiera małżeństwa osób tej samej płci, mimo że jest konserwatystą.

Reklama