W Policyjnym Centrum Dowodzenia w Legionowie odbyła się odprawa Bartłomieja Sienkiewicza z szefami podległych służb. Podczas spotkania przedstawiono stan przygotowań do zabezpieczenia Szczytu Klimatycznego ONZ w Warszawie i Marszu Niepodległości. Szef resortu spotkał się też z funkcjonariuszami pełniącymi służbę w Centrum.

"Jestem przekonany, że zarówno Policja, jak i inne służby, są absolutnie przygotowane na wszystkie warianty i wydarzenia, jaki się mogą wiązać z przebiegiem zarówno 11 listopada, jaki i konferencji klimatycznej" – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz podczas odprawy służb w Policyjnym Centrum Dowodzenia w Legionowie. Szef resortu powiedział też: "Będą oczywiście gorące godziny. Mam nadzieje, że jak zwykle w takich sytuacjach funkcjonariusze wykażą się opanowaniem, spokojem i profesjonalizmem, które charakteryzują zarówno formacje policyjne, jak i formacje współpracujące z Policją. Dziękuję bardzo i życzę powodzenia".

"Policja angażuje duże siły w to przedsięwzięcie, wszystko po to, by było bezpiecznie, po to, by manifestacje mogły odbywać się spokojnie i żeby nie doszło do żadnych incydentów" – powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Szef Policji podkreślił rolę rozmów z organizatorami wszystkich manifestacji i podkreślił wsparcie Miasta Stołecznego Warszawy w tym zakresie. "Dzisiejsza odprawa sztabowa była prowadzona pod kątem ostatnich uszczegółowień i uzgodnień między poszczególnymi służbami" – podsumował komendant główny.

W spotkaniu, oprócz Ministra Spraw Wewnętrznych, uczestniczyli m.in. Podsekretarz Stanu w MSW Marcin Jabłoński, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, jego zastępca nadinsp. Krzysztof Gajewski, a także zaproszeni goście z formacji i służb zaangażowanych w zabezpieczenie szczytu ONZ.