Rzecznik rządu Paweł Graś komentował dziś na antenie TVP Info okładkę tygodnika "wSieci", na której opublikowano nieznane dotąd zdjęcie Donalda Tuska i Władimira Putina zrobione tuż po katastrofie w Smoleńsku. Widać na nim jak premier Donald Tusk uśmiecha się do ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina.

Paweł Graś nazwał publikację "obrzydliwą" i "podłą".

"Pamiętam emocje i nie przypominam sobie takiego wyrazu twarzy premiera ani takich gestów. Pamiętam to przerażenie, smutek, żal, na pewno nie było miejsca na radość" - wspomina rzecznik rządu.

"wSieci" publikuje nieznane zdjęcie Tuska i Putina. Premier nie był zrozpaczony po katastrofie smoleńskiej? / Inne / wsieci.pl

"Nie bardzo nawet wiem, jak komentować takie insynuacje, że premier polskiego rządu w obecności Putina, dziennikarzy cieszył się, że zginęło 96 Polaków, w tym jego przyjaciele. Stałem obok nich, wiem, co wszyscy przeżywaliśmy. Wiem, że jest to obrzydliwe, niepotrzebne i po prostu podłe" - podkreślił Graś.

Rzecznik rządu w TVP Info wezwał redakcję tygodnika do ujawnienia skąd posiada zdjęcie i przekazania jego oryginału do analiz, aby wykazać czy jest ono autentyczne.