Adam Hofman podważa wiarygodność zespołu Macieja Laska. Rzecznik PiS twierdzi, że zespół Antoniego Macierewicza powinien mieć większą rangę, a rządowy zespół powinien zakończyć prace, gdyż zajmuje się propagandą, a nie wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Adam Hofman powiedział, że zespół Macierewicza powinien zostać wzmocniony przez sejm i instytucje państwowe, żeby mieć w końcu normalne warunki do pracy.
Polityk dodał, że wątpliwości powstałe wokół eksperta zespołu Antoniego Macierewicza - Jacka Rońdy - zostały już wyjaśnione. "Ja czytałem oświadczenie pana profesora Rońdy i do tego oświadczenia odsyłam" - powiedział polityk PiS.


Jacek Rońda twierdził niedawno, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii. Miały one dowodzić, że tupolew, który rozbił się w Smoleńsku podczas lądowania, nigdy nie zszedł poniżej 100 metrów. Okazało się to jednak kłamstwem, a profesor przyznał się, że nigdy takich dokumentów nie posiadał. Jak mówi, tylko blefował.