Była ocena, wniosków personalnych nie należy się spodziewać. Wczoraj politycy PiS spotkali się w siedzibie partii by podsumować kampanię referendalną w Warszawie.

Według "Rzeczpospolitej" prof. Piotr Gliński w liście do Jarosława Kaczyńskiego i najważniejszych polityków PiS skrytykował Adama Hofmana za przebieg kampanii referendalnej.

Rzecznik PiS nie chce ujawnić jednak szczegółów, bo jak tłumaczy w normalnej demokratycznej partii, wszystkie strony robią swoją ocenę i prowadzi się rozmowę. "Jednak, aby diagnoza była skuteczna, dziennikarze nie mogą dowiedzieć się szczegółów" - tłumaczy polityk.

Adam Hofman zapewnia, że nie zna głosów wewnątrz partii, które nawołują do odsunięcia go z funkcji rzecznika prasowego i o ewentualne decyzje wobec jego osoby należy pytać prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Media od jakiegoś czasu spekulują o tym, że Adam Hofman może stracić stanowisko rzecznika partii po nieudanym referendum w Warszawie, jednak politycy z kierownictwa partii zapewniają, ze prezes ma wciąż do niego zaufanie.