Zmiany statucie Platformy Obywatelskiej pozwolą na wyeliminowanie zjawiska "pompowania kół" - tak przekonywał w "Salonie Politycznym Trójki" szef łódzkiej PO Andrzej Biernat.

Chodzi o ukrócenie przypadków dopisywania nowych członków tuż przed wyborami władz regionalnych w celu zmiany układu sił. Projekt statutu PO, mówił gość Trójki, jest już prawie gotowy, zostanie przyjęty 23 listopada.

Poseł Biernat tłumaczył, że zmiany wyeliminują nieprawidłowości w wewnętrznych kampaniach lokalnych. Wprowadzony zostanie między innymi wymóg osobistego opłacania składek członkowskich. Delegaci będą wybierani na podstawie frekwencji na zjeździe, a nie na podstawie listy zapisanej w centralnym rejestrze.

Andrzej Biernat odniósł się też do sprawy listu, który posłanka z lubuskiego Bożena Sławiak, napisała do premiera Donalda Tuska. Miała w nim informować między innymi o groźbach, szantażach i przekupywaniu działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. W ocenie posła Biernata takie sprawy powinno się załatwiać wewnątrz partii.