Jarosław Gowin podpisał porozumienie programowe z partią Polska Jest Najważniejsza. Podczas zwołanej w Sejmie konferencji prasowej były polityk PO powiedział, że oba środowiska chcą wspólnie działać na rzecz polskich przedsiębiorców i rodziny.

Gowin zaprzeczył, by porozumienie to było początkiem powstania nowej partii politycznej. Wyjaśnił, że jedynie inicjuje nową akcję społeczną. "Z tej akcji już teraz na naszych oczach wyłania się pewien ruch społeczny. I to kiedyś, oddolnie ludzie tworzący ten ruch podejmą decyzję o tym czy wyłonić z siebie jakąś reprezentację polityczną. Chcemy pokazać nową formułę zaangażowania politycznego" - powiedział.

Lider PJN Paweł Kowal powiedział, że mieszkanie, rodzina i praca, to elementy, które łączą oba środowiska. Dlatego jego ugrupowanie zdecydowało się podpisać pierwszy dokument, który - jak wyjaśnił - nie jest po prostu współpracą dwóch środowisk. "Chciałbym bardzo, że był on początkiem szerokiego ruchu na rzecz polskiej rodziny, na rzecz tego, byśmy mogli patrząc Polakom prosto w oczy powiedzieć: zostańcie, nie wyjeżdżajcie, można w Polsce normalnie żyć, można w Polsce się bogacić, można w Polsce tworzyć lepszy świat" - mówił Kowal.

Kowal dodał, że jego ugrupowanie włączy się do akcji Godzina dla Polski, zapoczątkowanej przez Jarosława Gowina. Obaj politycy poinformowali również, że będą tworzyć wspólne zespoły programowe, które wypracują skuteczne pomysły na dobre rządzenie.