Eksperci pomogą stworzyć Jarosławowi Gowinowi program rządzenia Polską. Były minister sprawiedliwości poinformował, że rozpoczyna prace nad programem na lata 2015-2019, finałem mają być najbliższe wybory parlamentarne.

Jarosław Gowin podkreślił, że nie tworzy partii politycznej, ale "luźną strukturę". Teraz potrzebna jest nowa jakość i nowi ludzie, a program powinien znaleźć swój nośnik w postaci ruchu społecznego mówi Gowin.

Koordynatorem prac programowych ekspertów będzie doktor Stanisław Tyszka. Prace zaczynają się od hasła jakie Jarosław Gowin promował w czasie kampanii na przewodniczącego PO - ujawnił Tyszka. Punktem wyjścia jest Przedsiębiorczość, Rodzina, Obywatelskość.

Profesor Krystyna Iglicka-Okólska rektor Uczelni Łazarskiego, będzie ekspertem w zakresie polityki demograficznej. W jej ocenie dziś każdy mówi o demografii, ale żadna partia nie wypracowała odpowiedniej strategii. Jak podkreśla Iglicka-Okólska państwo może świadomie oddziaływać na stan ludności kraju, a także na jego strukturę.
Polityką rodzinną zajmie się doktor Konstanty Radziwiłł. Bez dobrej polityki na rzecz rodzin, państwo nigdy nie osiągnie satysfakcji obywateli wyjaśnia Radziwiłł. Jak mówi rodzina ma wymiar, edukacyjny, zdrowotny i ekonomiczny, to jest to miejsce gdzie ludzie stają się szczęśliwi.

Jarosław Gowin zaprosił do współpracy także między innymi profesora Stanisława Gomułkę wiceministra finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska, profesora Wojciecha Maksymowicza ministra zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, profesora Stanisława Karpińskiego byłego wiceministra nauki.

Celem rozpoczętych dziś działań jest - jak się wyraził Jarosław Gowin - uzyskanie w najbliższych wyborach parlamentarnych 20% poparcia.