PiS zakasze rękawy i zmieni Polskę - obiecuje prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Szef Prawa i Sprawiedliwości wspierał na Podkarpaciu kandydata tej partii w wyborach uzupełniających do Senatu, Zdzisława Pupę.
Reklama

Wśród odwiedzonych przez Kaczyńskiego miejsc była Dębica, gdzie Pupa jest sekretarzem miasta. Jarosław Kaczyński chwalił kandydata swojej partii do Senatu. Jego zdaniem, głos oddany na niego będzie sprzyjał zmianom w kraju.

W Dębicy prezes PiS zapowiedział, że jeśli jego partia wygra wybory parlamentarne, natychmiast "zakasze rękawy" i weźmie się do pracy. Jedną z pierwszych zmian ma być powrót do poprzedniego wieku przechodzenia na emeryturę - 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. PiS chce też zmienić inny element systemu - OFE. Sprzeciwia się jednak administracyjnej likwidacji Otwartych Funduszy. Woli raczej - jak na Węgrzech - zniechęcać obywateli do tego systemu, poprzez kampanię mającą informować, że - jak mówił Jarosław Kaczyński - "OFE to największe oszustwo". "Jak ktoś chce grać ze swoim życiem w ruletkę, to (...) ma prawo, ale musi wiedzieć, że gra w ruletkę i że wobec tego bierze wszystko na własną odpowiedzialność." - mówił prezes PiS.

Po wystąpieniu w Dębicy Jarosławowi Kaczyńskiemu zadawano pytania. W tej sesji wypomniał Jackowi Rostowskiemu, że to jemu zawdzięcza obywatelstwo polskie. Obecny minister finansów urodził się Brytyjczykiem i do początku lat 90. nie miał naszego obywatelstwa. Jarosław Kaczyński podpisał je za prezydenta Lecha Wałęsę, jako minister stanu w jego kancelarii.

Przed pobytem w Dębicy prezes PiS odwiedził Strzyżów i Ropczyce. Na Podkarpaciu był też wczoraj. Spotkał się z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, Leska i Brzozowa.

Wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu odbędą się 8 września. Chodzi o uzupełnienie miejsca po mieleckim senatorze PiS Władysławie Ortylu, który został wybrany na marszałka województwa podkarpackiego.