Prawo i Sprawiedliwość i NSZZ Solidarność zamierzają podjąć stałą współpracę. Podczas wspólnej konferencji prasowej prezesa Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego Piotra Dudy, przedstawiono projekt powołania specjalnej grupy roboczej.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że współpraca pomiędzy związkiem zawodowym a jego partią będzie miała formalny charakter. Zostanie powołana grupa robocza, która będzie konsultować wspólne działania i projekty. Na razie zespół zajmie się głównie działalnością legislacyjną.

Piotr Duda dodał, że Solidarność i PiS będą konsultować pomysły dotyczące spraw pracowniczych i społecznych. Chodzi o to, by zanim Sejm zajmie się projektem, Solidarność i PiS mogły prezentować wspólne spójne stanowisko.

Do niedawna Solidarność była kojarzona z tzw. Ruchem Oburzonych. Inicjatywa, którą wspiera między innymi muzyk Paweł Kukiz, została nazwana przez prezesa Kaczyńskiego "rozcieńczaczem". Dziś Jarosław Kaczyński nie chciał komentować tych słów, z kolei Piotr Duda obrócił wypowiedź lidera PiS-u w żart.