Podpisałem wniosek o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz - przyznał Paweł Piskorski. Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego powiedział jednocześnie, że sam nie będzie ponownie ubiegał się o objęcie stanowiska prezydenta stolicy.
Reklama

Gość radiowej Trójki nie wykluczył, że jego partia będzie chciała wystawić kandydata w ramach Europy Plus, z którym ugrupowanie SD weszło w sojusz. Paweł Piskorski przyznał, że w wyborach listy z przedstawicielami partii politycznych są często zdominowane przez "znajomych przewodniczących". Dlatego konieczne jest przeprowadzanie prawyborów, aby wyłonić ludzi kompetentnych, z konkretnym dorobkiem.

Paweł Piskorski zapowiedział także, że Europa Plus jesienią tego roku opublikuje opracowany przez siebie program polityczny. Dodał, że materiały są już gotowe, jednak muszą być jeszcze rozwinięte. Uspokajał także, że mimo rozbieżności między ugrupowaniami tworzącymi Europę Plus, sojusznicy poradzą sobie z jego opracowywaniem i podczas ustaleń nie dojdzie do kłótni.

Przewodniczący SD potwierdził słowa Aleksandra Kwaśniewskiego, że program Europy Plus będzie skierowany między innymi do osób, które są teraz bierne wobec polityki w kraju. Chodzi o wyborców, którym nie odpowiada żadna z obecnych w parlamencie partii.