Europa Plus, wraz z innymi centrolewicowymi ugrupowaniami, powołała dziś tzw. Zespół Polityczny. Ma on uzgadniać cele działalności całej inicjatywy.

Poza przedstawicielami głównej partii, znajdą się w nim także działacze Stronnictwa Demokratycznego, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, SdPl, Racji Polskiej Lewicy oraz Unii Lewicy.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski życzył całej centrolewicy owocnej współpracy przy inicjatywie. Zaznaczał, że ludzie tworzący porozumienie będą nadzieją na dobrą przyszłość dla wszystkich młodych ludzi, oraz Polaków niezadowolonych z obecnej sytuacji politycznej. "Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce" - powiedział Kwaśniewski.

Reklama

Podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski zaznaczał, że porozumienie będzie alternatywą dla Polaków, którzy nie mają swojej reprezentacji w Sejmie. Były prezydent wyraził zdanie, że taka sytuacja sprawia, że w Polsce mamy do czynienia z pasywnością społeczeństwa, co może zniszczyć dorobek demokracji w kraju.